Filo kiralama; şirketlerin araç ihtiyaçlarını, mevcut yatırımını kullanmadan temin etmesi anlamına gelir. Filo araç temin ederken şirketin satın alma kanalını kullanmak firma aşırı mali yük getirmektedir. Filo Kİralama hizmetimiz ile şirketlerin ödemesi gereken bu ücreti minimum seviyeye çekiyoruz. Böylece şirketler, araç satın alma maliyetini başka harcamalara kaydırabilmektedirler. Telefon (+90 352 235 60 34), e-posta (rezervasyon@kayseriviptransfer.com) ile bize ulaşabilir ve profesyonel satış ekibimizin yardımıyla size en uygun araçları belirleyerek filonuzu kurmaya başlayabilirsiniz.
 

Şirket Kaynaklarının Etkin Kullanılması
Şirketler, artan rekabet koşulları nedeniyle kısıtlı ve değerli olan insan gücünü ve finansman kaynaklarını kendi iş alanlarında daha verimli değerlendirebilirler.
 
Filo Yönetim Uzmanlığı
Araç filosu yönetimi, gerek araç alımı, servis ve vergisel boyutuyla, gerekse de ikinci el değerlendirilmesi aşamalarında uzmanlık gerektiren bir konudur. Şirketlerin bu aşamalarda hata yapma riskleri vardır.
 
Ölçek Ekonomisi
Alvis, gerek bilgi birikimi gerekse ölçek ekonomisi sayesinde, araç filosu operasyonunu müşterilerine göre daha verimli yönetebilmektedir. Araç alım maliyeti, servis, sigorta ve bakım giderlerinin asgari seviyede tutulması ve araçların ikinci elde en iyi koşullarda değerlendirilmesi sonucunda düşük işletme giderleri elde edilmektedir ve bu tasarruf müşterilerimize yansıtılmaktadır.
 
Yasal Düzenlemeler
Yasal Düzenlemeler, Operasyonel Filo Kiralamayı araç satın almaya göre daha kârlı hale getirmektedir. Finansal Leasing'de olduğu gibi, alınan hizmet, kira faturaları ile şirketin gider hesaplarına kısa sürede yansır.
 
Yatırım Tasarrufu
Otomobil başına en az 15.000 $ yatırım tasarrufu sağlanır. Otomobil satın alındığında finansmanı banka kredisiyle sağlanacak olsa dahi, ödenmesi gereken ve araç bedelinin %30' u kadar tutabilen asgari peşinat, araç kiralandığında ödenmez.
 
Bilanço Likitidesi
Aracın finansmanı banka kredisiyle yapıldığında kredi tutarı şirket bilançosunun pasifinde yer alacaktır. Operasyonel Kiralamada kira ödemeleri bilançonun pasifinde yer almayacağından şirketin kredi olanakları zarar görmez.
 
Hızlı Giderleştirme İmkanı
Kira ödemeleri aynı ay giderleştirilebilir. Aracın amortisman yoluyla itfası beklenmez. Ayrıca araç satışında defter değeri ile satış değeri arasındaki farkın vergilendirilmesi de söz konusu değildir.
 
Düzgün Nakit Akışı
Kira dönemi süresince ödenecek tutar sabit olduğundan düzgün nakit akışı sağlanır. Beklenmeyen harcama ve giderler söz konusu değildir.
 
Mevcut Filonun Sermayeye Katılması
Mevcut araç filosu en iyi şekilde değerlendirilerek şirket içinde ya da bankalarda nakit olarak değerlendirildiği takdirde getirisi aylık kira bedellerinin büyük bir kısmına yetecektir.


Alvis VIP Transfer

Belgelerimiz

Partner
Partner
Partner